Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Şirket Haberleri AC Kaynak Gücü ile Orta Frekans İnverteri DC Kaynak Gücü Arasındaki Karşılaştırma
Olaylar
Bize Ulaşın
86-752-3528326
Şimdi İletişime Geçin

AC Kaynak Gücü ile Orta Frekans İnverteri DC Kaynak Gücü Arasındaki Karşılaştırma

2019-04-28

Son şirket haberleri AC Kaynak Gücü ile Orta Frekans İnverteri DC Kaynak Gücü Arasındaki Karşılaştırma

1. AC Kaynak Gücü Kontrol Sistemi

Anti-paralel silikon kontrollü ve birincil kaynak transformatörü serisindeki bağlantıdan sonra, AC güç kontrol sistemi güç şebekesine girecektir. Transformatörün kaynak akımını ayarlamak için kontrol edilen silikonun iletkenlik açısını ayarlamak için AC elektrik direnç kaynak denetleyicisini kullanır.

2. Orta Frekans İnvertör Kaynak Gücü Kontrol Sistemi

MF invertör kaynak gücü kontrol sisteminde, üç fazlı AC, düzeltme devresi boyunca DC olacaktır. Daha sonra DC, birincil anahtarlama transformatörüne güç anahtarlama elemanlarından oluşan invertör devresi üzerinden bağlanacak orta frekans kare dalga haline gelecektir. MF kare dalgası, kaynak trafosundaki basınçsızlaştırma ve düzeltme işlemiyle iş parçasını kaynaklamak için elektrotun küçük darbesi DC haline gelecektir. Evirici, güç cihazlarının anahtarlama işlemini, kaynak işleminin sabit akımını sağlayacak şekilde geri besleme sekonder akımı üzerinden ayarlayacaktır.

MF ve AC direnç kaynağı için Resim Karşılaştırılmış

MF kaynağı avantajı

1. İkincil kaynak döngüsündeki akım DC'dir. İş parçasına kaynak yapılırken ikincil döngüdeki endüktif reaktans nedeniyle kaynak akımı üzerindeki etkiyi önemli ölçüde azaltın.
2. Üç fazlı dengeli yük, güç kaynağı sistemine olan gereksinimi azaltabilir. Güç faktörü 1'e yakındır. Elektrik indüktansı yoktur, bu nedenle güç faktörünü ayarlamanıza gerek yoktur.
3. Kirlenmeyi güç kaynağında ortadan kaldırın. Bir çeşit çevre dostu kaynak modudur. Bağımsız olarak güç sağlamaya gerek yok. Robot kaynak fikstür sistemi ile birlikte kullanılabilir.
4. Güç tüketimini azaltın, enerji tasarrufu sağlayın. Kablo gereksinimini ve çok fazla bakım maliyeti azaltın.
5. Transformatörün ağırlığı büyük ölçüde azaltılmıştır. Hafif ve kullanışlıdır. MF transformatörünün ağırlığı ve boyutu AC tipi transformatörün sadece 1 / 3'üdür. Robot kaynak sistemi için uygundur.
6. Isı girişi verimliliğini arttırın. Kaynak transformatörünün çıkışı, endüktans rahatsızlığı olmadan DC voltajıdır. Saf DC, sıfır paasaj bozukluğu yoktur. Isının verimi çarpıcı biçimde arttırılır.
7. Akıllı dijital tam kapalı döngü kontrolü. Kaynak kontrol akımı daha kesin olacaktır. Ayarlama hassasiyeti ve izleme hassasiyeti AC sisteminden 20 kat daha yüksektir. İnvertörü ve trafoyu koruyabilir.
8. Kaynak teknolojisinin kararlılığını arttırın. DC kaynak teknolojisi iyidir ve kaynak parametreleri geniş uygulama alanına sahiptir. İkincil akım gerçek sabit akımı elde edebilir. AC'den daha iyi bir şansa sahip olmak.
9. Dijital kontrol, mevcut kontrol ve ölçüm doğruluğunu daha iyi artırabilir. Kaynak süresi hassasiyeti, kaynak süresini rastgele kontrol etmenize yardımcı olabilecek ms'dir.
10. Alüminyuma ve galvanize metali iyi kaynak kalitesinde kaynaklayabilmek.
11. Üç katmanlı metal sac veya çok ince malzeme ve hassas kaynak gereksinimi için özellikle uygundur.
12. Hassas invertör DC direnç kaynağı. Yüksek inverter frekansı, akımın daha doğru kontrolü.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Kondansatör Deşarj Kaynak Makinesi Tedarikçi. telif hakkı © 2016-2024 spot-weldingmachine.com . Her hakkı saklıdır.