Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Şirket Haberleri Nokta kaynak makinelerinin kullanımı hakkında ayrıntılı eğitim
Olaylar
Bize Ulaşın
86-752-3528326
Şimdi İletişime Geçin

Nokta kaynak makinelerinin kullanımı hakkında ayrıntılı eğitim

2021-10-22

Son şirket haberleri Nokta kaynak makinelerinin kullanımı hakkında ayrıntılı eğitim

Nokta kaynak makinelerinin kullanımı hakkında ayrıntılı eğitim

Genellikle endüstriyel frekanslı AC nokta kaynak makinesi, orta frekanslı invertör DC nokta kaynak makinesi, kapasitif enerji depolamalı nokta kaynak makinesi üç kategoriye ayrılabilen nokta kaynak makinesini kullanırız, kaynağın temel ilkeleri aynıdır, hepsi anahtar uygulamaya aittir direnç kaynağı teknolojisi, bu nedenle bugün, esas olarak nokta kaynak makinesi öğreticisinin kullanımını paylaşmak için aralarındaki farkları tekrarlamadık.

 

Nokta kaynak makinesinin çalışma prensibi:

Punta kaynak makinesi kaynağı esas olarak tek ve çift taraflı çift nokta kaynağına ve iki taraflı çift nokta kaynağına iki şekilde sahiptir.Şu anda, satış pazar payının %95'inden az olmamak üzere, beton uygulamasında iki taraflı çift nokta kaynağı baskın yöntemdir.Çalışmada nokta kaynakçı, 2 elektrotun ortasına sıkıştırılmış kaynak iş parçası, 2 elektrot iş parçasını şarj etmek için silindire güvenir, böylece belirli bir temas direnci üretmek için 2 elektrotun basıncında çift metal iş parçaları.Nokta kaynakçının kaynak akımı bir elektrottan diğerine aktığında, 2 iş parçasının nokta temasında direnç ısısı üretilir ve bu da lehim ekleminde nokta kaynağına neden olur.Punta kaynakçının kaynak akımı, iki iş parçasının başka bir elektrottan elektrota bir anda akışıyla oluşturulan bir devre olduğundan, kaynak iş parçasının iç yapısı bozulmaz ve orijinal malzeme özelliklerinin tutarlılığı sağlanır.

 

Nokta kaynak makinelerinin kullanımı hakkında ayrıntılı eğitim:

1. Punta kaynak makinesi uygulanmadan önce, iş parçasının yüzeyinde akım devrelerinin üretilmesini ve başarılı nokta kaynağının sağlanması için elektrot parçası, sol ve sağ elektrot kafaları bir eksende olacak şekilde ayarlanmalıdır.

2. Punta kaynakçı şalterini açın, güç kaynağı, havalandırma, test basıncı, küçük editör ipuçları, sadece ürünün kaynak kalitesini değil, aynı zamanda uygulama güvenliğini ve kullanım ömrünü de tehlikeye atacak olan test basıncını unutmamalısınız. nokta kaynakçı.

3. Ürün kaynak parametrelerini ayarlayın.Nokta kaynakçının ana kaynak parametreleri kaynak akımı, kaynak süresi ve kaynak basıncını içerir ve ipuçları, herkesin bu üç kaynak parametresini kaynak iş parçasının özel koşullarına göre ayarlamasını ister.Genel olarak, basınç, yönün dönüştürülmesi gereken 0.2-0.4Mpa'da çalıştırılır ve kaynak akımının dökülmesini veya elektrota zarar vermesini önlemek için ayarlama sırasında kaynak akımı küçükten büyüğe ayarlanır.Üç kaynak parametresi ayarı birbirini tamamlar, birbirini tamamlar, vazgeçilmezdir, uçlar herkese bir ürün kaynağının son derece uygun bir kaynak parametresi sıfır sınır noktasına sahip olması gerektiğini söyler.

4. Parametreler ayarlandığında ürün kaynak işlemine girilebilir.Kaynağı iki elektrotun ortasına yerleştirin, taban plakasına basın ve üst elektrota kaynak parçası ile dokunup şarj edin ve basamak plakasına tekrar bastırırken, nokta kaynakçı kaynak pozisyonunu uygular.Kaynak işlemi, ön basınçlandırma, doldurma, ısıtma kaynağı, kaynak, su verme kaynağı, bakım vb. içerir ve bu bağlantının parametreleri kaynak standartlarına göre ayarlanabilir.Genel olarak, genel ürünün kaynağı, üç şarj ve deşarj kaynağına ihtiyaç duymaz, bu nedenle iki aşamalı ısıtma ve söndürme genellikle 0'a ayarlanabilir.

5. Spesifik ürünün kaynak etkisine göre, kaynak etkisi tatmin edici olana kadar kaynak parametreleri hedefe göre ayarlanabilir.

6. Kaynak işleminde, elektrot veya ürün olup olmadığına, yüzey tabakası kirli veya düzensizse, elektrot kafasına ve ürünün çıkarılmasının yüzeyine dikkat edin, kaynak dökülmesine neden olur ve bu nedenle yüksek kalite elde edemez. kaynak etkisi.Bu nedenle, kaynak yapmadan önce tüm kirli lekeler, yağ lekeleri, oksitlenmiş cilt ve pasları çözmek için sıcak haddelenmiş çelik olmalı, asitle yıkama, kumlama veya taşlama diskleri ile oksidasyondan sonra ilk kaynak yapmak en iyisidir.Sökülmemiş kaynaklı parçalar kaynak yapabilmesine rağmen elektrotların hizmet ömrünü ciddi şekilde azaltabilir ve kaynak verimliliğini ve kalitesini düşürebilir.

7. Ürünün kaynak kalitesini sağlamak için elektrot yüzeyinin düzleştirilmesini ve cüruf kalıntısı olmamasını sağlamak için elektrot kafası düzenli olarak cilalanmalı ve ince zımpara kağıdı ile restore edilmelidir.

8. Punta kaynak makinelerini uygularken, çalışanların koruyucu kıyafet giymeleri, koruyucu eldiven giymeleri ve çalışma ortamının geniş, temiz ve düzenli olmasını sağlamak için, punta kaynağının güvenliğini sağlamak için punta kaynak makinesi yakınlarda yanıcı madde biriktirmemelidir. makine uygulamaları.

9. Ek olarak, ipuçları ayrıca herkesin punta kaynak makinesini devre dışı bırakmasını, vanayı, su vanasını ve güç kaynağı anahtarını kapattığınızdan emin olun, kışın donmayı önlemek için su yolunun kalan suyunu da ortadan kaldırmalıdır.

10. Tüm bir nokta kaynakçı satın alma ve uygulamayı kurma sürecinin tamamında, nokta kaynak makinesi kılavuzunu dikkatlice anlamalı, nokta kaynak makinesi üreticisi teknik personelinin önerisini talep etmeliyiz, katı ekipman nokta kaynakçısı noktayı uygulamak için öğreticiyi kullanın kaynakçı.

 

Bu aşamada, satış pazarı orta frekanslı punta kaynak makinesi, alüminyum levha punta kaynak makinesi, galvanizli levha punta kaynak makinesi, otomatik somun punta kaynak makinesi, portal çift kafa punta kaynak makinesi ve çeşitli otomatik punta kaynak makinesine sahip daha fazla punta kaynak makinesi koydu. Kaynak ekipmanı.Bu nokta kaynak makinesinin temel kaynak prensipleri aynıdır, endüstriyel endüstrideki tüm direnç kaynağı teknolojisi ve endüstriden ayrılma, esas olarak karar vermek için ürün malzemelerinin özelliklerine uygundur.Ayrıca dikiş kaynak makinesi, alın kaynak makinesi, nokta izdüşüm kaynak makinesi vardır, hepsi nokta kaynak makinesi teknolojisinin bir uzantısıdır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Kondansatör Deşarj Kaynak Makinesi Tedarikçi. telif hakkı © 2016-2024 spot-weldingmachine.com . Her hakkı saklıdır.