Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Şirket Haberleri Direnç kaynağı nedir? Direnç kaynağı prensibi
Olaylar
Bize Ulaşın
86-752-3528326
Şimdi İletişime Geçin

Direnç kaynağı nedir? Direnç kaynağı prensibi

2019-04-28

Son şirket haberleri Direnç kaynağı nedir?  Direnç kaynağı prensibi
Direnç kaynağı, kaynak parçalarından geçen akımın oluşturduğu direnç ısısının ve parçaları yerel olarak ısıtmak ve aynı zamanda kaynak işlemini basınçlandırmak için ısı kaynağı olarak temas noktalarının kullanılması yöntemini ifade eder. metal, yüksek verimlilik, kaynak parçalarının küçük deformasyonu, otomasyon elde etmek kolaydır.

Direnç kaynağı, iş parçasını belirli bir elektrot basıncı altında yapan ve iki iş parçası arasındaki temas yüzeyini eritmek ve bağlantıyı gerçekleştirmek için iş parçasından geçen akım tarafından üretilen direnç ısısını kullanan bir kaynak yöntemidir. Büyük akımlar genellikle kullanılır. Temas yüzeyinde ark oluşumunu önlemek ve kaynak sırasında kaynak metaline baskı yapmak için, her zaman basınç uygulanır. Bu tür dirençli kaynaklarda, kaynak makinesinin yüzeyi, sabit kaynak kalitesi elde etmek için son derece önemlidir. Bu nedenle, elektrot ile iş parçası arasındaki ve iş parçası ile iş parçası arasındaki temas yüzeyi kaynak yapılmadan önce temizlenmelidir.

İş parçası ve elektrot ayarlandığında, iş parçasının direnci, direncine bağlıdır. Bu nedenle, dirençlilik kaynaklı malzemenin önemli bir özelliğidir. Dirençli metaller zayıf termal iletkenliğe (paslanmaz çelik gibi) sahiptir ve düşük dirençli metaller iyi termal iletkenliğe (alüminyum alaşımı gibi) sahiptir. Bu nedenle, paslanmaz çelik punto kaynağı ısı üretmek kolaydır ve ısı dağılımı zordur, alüminyum alüminyum punto kaynağı ısı ve ısı dağılımı zordur.Spot kaynak, eski küçük bir akım (binlerce amper) kullanabilir, ikincisi büyük bir akım (on binlerce amper) kullanmanız gerekir. Direnç Kaynağı Prensibi

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Kondansatör Deşarj Kaynak Makinesi Tedarikçi. telif hakkı © 2016-2024 spot-weldingmachine.com . Her hakkı saklıdır.