Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Şirket Haberleri Elektrotların hızlı aşınmasının nedeni nedir?
Olaylar
Bize Ulaşın
86-752-3528326
Şimdi İletişime Geçin

Elektrotların hızlı aşınmasının nedeni nedir?

2022-09-30

Son şirket haberleri Elektrotların hızlı aşınmasının nedeni nedir?

Elektrotların hızlı aşınmasının nedeni nedir?Hwashi senin için cevaplıyor

Kaynak elektrotu aşınmasının üç ana nedeni vardır:

Biri elektrot malzemesi seçimidir.Elektrot malzemeleri farklı kaynak ürünlerine göre değiştirilmelidir.Düşük karbonlu çelik levhaların kaynağında krom paladyum bakır kullanılması nedeniyle krom bakır kullanılır.Yumuşama sıcaklığı ve iletkenliği nispeten ılımlı olup, düşük karbonlu çeliğin kaynak gereksinimlerini karşılayabilir.Paladyum kobalt bakır, başta paladyum kobalt bakır olmak üzere yüksek sertlikteki paslanmaz çeliğin punta kaynağında kullanılır.Alümina dispersiyonlu bakır, esas olarak yüksek sertliklerinden dolayı galvanizli levhaların kaynağında kullanılır.Alümina bileşiminin çinko tabakası reaksiyonuyla yapışması kolay değildir ve yumuşama sıcaklığı ve iletkenliği nispeten yüksektir.Dağınık bakır, diğer malzemelerin kaynağı için de idealdir.

İkincisi, su soğutmanın etkisidir, kaynak işlemindeki kaynak alanı, elektrota büyük miktarda ısı iletimi olacaktır, daha iyi su soğutma etkisi, elektrotun sıcaklık artışını ve deformasyonunu etkili bir şekilde azaltabilir, böylece hızı yavaşlatır. elektrotun aşınması.

Üçüncüsü, iş parçasına mümkün olduğunca uyacak şekilde tasarlanması gereken elektrot yapısıdır.Elektrot çapının arttırılması ve elektrotun uzatılmış uzunluğunun azaltılması, elektrotun kendi direnci tarafından üretilen ısının neden olduğu sıcaklık artışını azaltır.

Guangdong Hwashi Technology INC., seri direnç kaynak makinesi (nokta kaynağı, dokunmatik kaynak, dikiş kaynağı, sıra kaynağı, alın kaynağı) ve endüstriyel robotların (altı eksenli mekanik kol, kaynak robotu ve yükleme robotu, transfer robotu) üretiminde uzmanlaşmıştır. taşlama ve cilalama robotu, boyama robotu, tutkal robotu) araştırma ve geliştirme, tasarım, üretim, satış, hizmet yüksek teknoloji işletmelerinden biri olarak.Ürünler ağırlıklı olarak ev aletleri, mutfak aletleri, aydınlatma, donanım araçları, elektrik ve elektrik alanlarında kullanılmaktadır. , enstrümantasyon, 3C elektronik endüstrisi, otomobil ve motosiklet parçaları, askeri havacılık ve diğer alanlar. Müşteri ihtiyaçlarına göre, uygun genel sağlamak için çeşitli kaynak makineleri, otomatik kaynak ekipmanları ve kaynak montaj hatları, montaj hatları vb. geliştirebilir ve özelleştirebiliriz. kurumsal dönüşüm ve yükseltme için otomasyon çözümleri ve işletmelerin tr'den dönüşüm ve yükseltme hizmetini hızla gerçekleştirmelerine yardımcı olur.ek üretim modundan orta ve üst düzey üretim moduna.

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Kondansatör Deşarj Kaynak Makinesi Tedarikçi. telif hakkı © 2016-2024 spot-weldingmachine.com . Her hakkı saklıdır.