Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Şirket Haberleri Punta kaynak elektrot malzemelerinin seçimi nedir?
Olaylar
Bize Ulaşın
86-752-3528326
Şimdi İletişime Geçin

Punta kaynak elektrot malzemelerinin seçimi nedir?

2021-10-22

Son şirket haberleri Punta kaynak elektrot malzemelerinin seçimi nedir?

Punta kaynak elektrot malzemelerinin seçimi nedir?

Hwashi uzmanı size söylüyor!

 

Direnç kaynağı üretiminde, farklı malzeme ve şekillerdeki kaynak parçalarının farklı malzeme ve şekillerde kaynak çubukları ile donatılması gerekir.Elektrotlar, sürekli kaynak sırasında kaynak kalitesi üzerinde %50'den fazla etkiye sahiptir.Kaynak için uygun kaynak malzemesini ve elektrotu seçin.Kalite önemlidir!

 

1. Krom zirkonyum bakır

 

CuCrZr, mükemmel kimyasal ve fiziksel özelliklerinden dolayı en yaygın kullanılan direnç kaynak elektrotu malzemesidir ve iyi fiyat/performans oranına bağlıdır.

 

1. Krom zirkonyum bakır elektrot, kaynak elektrotunun dört performans göstergesi üzerinde iyi bir dengeye ulaşmıştır:

 

Mükemmel elektriksel iletkenlik -- kaynak devresinin minimum empedansı garanti edilir ve mükemmel kaynak kalitesi elde edilir.

Yüksek sıcaklıkta mekanik özellikler -- yüksek yumuşama sıcaklığı, yüksek sıcaklıktaki kaynak ortamında elektrot malzemesinin performansını ve ömrünü garanti eder.

Aşınma direnci -- elektrotun takılması kolay değildir, ömrü uzatır ve maliyeti düşürür

Daha yüksek sertlik ve mukavemet - belirli bir basınç altında elektrot kafasının deforme olmasının ve ezilmesinin kolay olmamasını sağlamak ve kaynak kalitesini sağlamak için

 

2. Elektrotlar endüstriyel üretim için sarf malzemeleridir. Miktar nispeten büyüktür, bu nedenle fiyat maliyeti de dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Krom zirkonyum bakır elektrot performansı daha iyi olduğundan, fiyat nispeten ucuzdur, üretim ihtiyaçlarını karşılayabilir.

 

3. Krom zirkonyum bakır elektrot, karbon çelik levha, paslanmaz çelik levha, kaplamalı levha ve diğer parçaların nokta kaynağı ve projeksiyon kaynağı için uygundur. Krom-zirkonyum bakır malzeme, elektrot kapaklarının, elektrot bağlantı çubuklarının, elektrot kafalarının üretimi için uygundur. ve elektrot destekleri. Çubuk, projeksiyon kaynağı için özel elektrot, dikiş kaynak çarkı, kontak ucu vb. gibi elektrot parçaları.

 

Yoğunluk ürünlerinin performansını daha da artırmak için soğuk ekstrüzyon teknolojisi ve hassas işleme ile üretilen standart elektrot kafası, elektrot başlığı ve heteroelektrot, ürün performansı daha mükemmel, dayanıklı, kaynak kalitesi garanti edilir.

 

2. Berilyum Bakır (BeCu)

 

Krom-zirkonyum bakır ile karşılaştırıldığında, berilyum bakır (BeCu) elektrot malzemesi daha yüksek sertliğe (HRB95 ~ 104'e kadar) ve mukavemete (600 ~ 700MPa/N /mm²'ye kadar) ve yumuşama sıcaklığına (650℃'ye kadar) sahiptir, ancak elektrikseldir. iletkenlik çok daha düşük ve zayıftır.

 

Berilyum bakır (BeCu) elektrot malzemesi, yüksek basınç plakası ve dikiş kaynak tekerleği gibi daha sert malzemelerin kaynağı için uygundur; ayrıca krank elektrotu biyel kolu, robot dönüştürücü gibi yüksek mukavemet gereksinimleri olan bazı elektrot aksesuarları için de kullanılır; Aynı zamanda, iyi esnekliğe ve ısıl iletkenliğe sahiptir, somun kaynak aynası üretimi için çok uygundur.

 

Berilyum bakır (BeCu) elektrotun maliyeti daha yüksektir ve genellikle özel elektrot malzemesi olarak listelenir.

 

3. Alümina bakır (CuAl2O3)

 

Alümina bakır (CuAl2O3) ayrıca dispersiyonla güçlendirilmiş bakır olarak da bilinir. Krom zirkonyum bakır ile karşılaştırıldığında, mükemmel yüksek sıcaklık mekanik özelliklerine (900℃'ye kadar yumuşama sıcaklığı), yüksek mukavemete (460 ~ 580MPa/N/mm²'ye kadar) ve iyi elektriksel iletkenlik (iletkenlik %80 ~ 85IACS), iyi aşınma direnci, güçlü direnç, uzun ömür.

 

Alümina bakır (CuAl2 O3), gücü ve yumuşama sıcaklığından bağımsız olarak elektrot malzemesinin bir tür mükemmel performansıdır, elektrik iletkenliği özellikle galvanizli sac (elektrolitik levha) kaynağı için çok üstündür, krom zirkonyum bakır üretmez Elektrot çubuğu gibi elektrotlar, sık perdahlanmayan parçalarda, galvanizli sac kaynak problemini etkili bir şekilde çözer, verimliliği arttırır, Üretim maliyetini düşürür.

 

Alümina bakır elektrot mükemmel kaynak özelliklerine sahiptir, ancak şu anda çok pahalıdır, bu nedenle yaygın olarak kullanılmamaktadır. Şu anda geniş galvanizli sac uygulamasıyla, alüminyum oksit bakırın galvanizli sac üzerindeki mükemmel kaynak özelliği, pazar beklentisini çok geniş kılmaktadır.

 

Alümina bakır elektrot, galvanizli sac, sıcak şekillendirilmiş çelik, yüksek mukavemetli çelik, alüminyum ürünler, yüksek karbonlu çelik levha, paslanmaz çelik levha vb. gibi kaynak parçaları için uygundur.

 

4. Tungsten (W), Molibden (Mo)

 

Tungsten elektrot malzemeleri arasında saf Tungsten, tungsten bazlı yüksek yoğunluklu alaşım ve tungsten-bakır alaşımı bulunur.Tungsten bazlı yüksek yoğunluklu alaşım, %10 ila %40 (ağırlık oranı) bakır içeren az miktarda tungsten-nikel-demir veya nikel-bakır sinterlenmiş tungsten-bakır kompozit malzemedir (tungsten-bakır).

 

Molibden tungsten ve molibden elektrotlar, yüksek sertlik, yüksek yanma noktası ve mükemmel yüksek sıcaklık performansı ile karakterize edilir. Bakır, alüminyum, nikel vb. gibi demir dışı metallerin, bakır dokuma kumaş ve metal talaş kaynağı gibi kaynaklanması için uygundurlar. anahtarlama, gümüş nokta kaynağı vb. için

 

Guangdong Hwashi Technology INC., seri direnç kaynak makinesi (nokta kaynağı, dokunmatik kaynak, dikiş kaynağı, sıra kaynağı, alın kaynağı) ve endüstriyel robotların (altı eksenli mekanik kol, kaynak robotu ve yükleme robotu, transfer robotu) üretiminde uzmanlaşmıştır. taşlama ve polisaj robotu, boyama robotu, tutkal robotu) araştırma ve geliştirme, tasarım, üretim, satış, hizmet yüksek teknoloji işletmelerinden biridir.Ürünler ağırlıklı olarak ev aletleri, mutfak aletleri, aydınlatma, donanım araçları, elektrik ve elektrik alanlarında kullanılmaktadır. , enstrümantasyon, 3C elektronik endüstrisi, otomobil ve motosiklet parçaları, askeri havacılık ve diğer alanlar. Müşteri ihtiyaçlarına göre, uygun genel sağlamak için çeşitli kaynak makineleri, otomatik kaynak ekipmanları ve kaynak montaj hatları, montaj hatları vb. geliştirebilir ve özelleştirebiliriz. kurumsal dönüşüm ve yükseltme için otomasyon çözümleri ve işletmelerin tr'den dönüşüm ve yükseltme hizmetini hızla gerçekleştirmelerine yardımcı oluyorek üretim modundan orta ve üst düzey üretim moduna.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Kondansatör Deşarj Kaynak Makinesi Tedarikçi. telif hakkı © 2016-2024 spot-weldingmachine.com . Her hakkı saklıdır.